Ordr.cz – najrýchlejší spôsob objednania a doručenia jedla

Andrej Probst, 15. júl 2015, Inovácie, čítalo 2697 ľudí
Ordr

Službu Ordr.cz poznajú hlavne ľudia z centra Prahy, kde pomocou tejto služby môžete objednať jedlo, zaplatiť zaň a nechať si ho doručiť na zvolené miesto a to všetko do maximálne 15 minút od momentu, kedy vás prepadne hlad. Má to len tri obmedzenia, s ktorými sa dá popasovať:

  • Roznáška jedla funguje len na vymedzenom území Prahy. Časom budú lokality pribúdať a služba sa zrejme dostane aj do ďalších väčších miest. Najbližšie nás čaká rozšírenie do Holešovíc.
  • Máte na výber len jeden druh jedla.
  • Jedlo si objednáte len v pracovných dňoch v čase obeda (11:15 – 13:30) a večere (18:00 – 20:30). V inom čase je služba nedostupná.

Za týchto podmienok dokáže Ordr bezkonkurenčne doručiť jedlo v najkratšom možnom čase. Pozrime sa teraz bližšie na samotnú službu a zameriame sa hlavne na spôsoby platby za jedlo – Twisto a platby kartou.

Ako prebieha objednanie jedla cez Ordr?

Na začiatok stručne, ako prebieha objednávka jedla cez Ordr. V prvom rade je jedlo možné objednať len vo vymedzenom čase obeda alebo večere. Potom stačí, ak máte mobilnú appku od Ordru alebo cez internetovú stránku pozriete, aké jedlo (v našom prípade Řecká musaka s mletým masem, bramborami a bešamelem) sa v danom čase vydáva. Ak vás ponúkané jedlo zaujalo, stačí kliknúť na Objednat.

Objednávka jedla cez Ordr

Nasleduje výber platobnej metódy. Na výber máte 3 možnosti: platbu pomocou Twisto účtu, platbu v hotovosti pri preberaní jedla a platbu kartou.

Nakoniec vyberiete miesto doručenia vašej objednávky, pokiaľ ste ešte adresu predtým nezadali. Ak ste si raz adresu nastavili, uvidíte ju v objednávke a môžete tento bod preskočiť a rovno potvrdiť objednávku.

Výber platobnej metódy

SMSkou aj emailom vám príde potvrdenie o zrealizovaní objednávky a vám už nezostáva nič iné, len spustiť stopky a zmerať čas, ako rýchlo vám kuriérna služba obed alebo večeru doručí.

Ordr objednávka prijatá

Jedlo je možné objednať iba na dva kliky. Prvým spustíte Objednávku a druhým ju len záväzne potvrdíte. Platobnú metódu aj adresu doručenia môžete mať už dopredu prednastavenú. Najdlhšie na objednávke bude trvať rozhodnutie, či mám alebo nemám chuť na ponúkané jedlo. Ak by som si objednávku rozmyslel, tak mám veľmi krátky čas na stornovanie objednávky, čo sa robí len jedným klikom na odkaz v potvrdzovacom emaile.

Potvrdenie emailom
Potvrdenie emailom
Potvrdenie emailom

Platba pomocou Twisto

Ak vlastníte Twisto účet a emailové účty používate rovnaké pre Twisto aj Ordr, môžete za jedlo platiť cez Twisto účet. V praxi to znamená, že jedlo zjete ešte predtým, než zaňho zaplatíte. Môžete si jedlo objednávať celý mesiac na Ordr, Twisto vám bude agregovať všetky objednávky na Ordri, ktoré potom do polovice nasledujúceho kalendárneho mesiaca uhradíte zo svojich peňazí. Dobrá správa je, že Twisto si neúčtuje žiaden poplatok za platbu na Ordri (štandardne je 19 korún za rýchlobrátkový tovar). Ako to celé prebieha nájdete tu.

Platba kartou

Ordr využíva online službu – zabezpečenú platobnú bránu od PayPalu Braintree, ktorá umožňuje sprostredkovať niekoľko rôznych druhov platieb. Ordr zatiaľ využíva platbu kartou (obdoba známejšej platobnej brány GP webpay). Tu vidíme ale jeden problém a to je zadávanie údajov o karte priamo na webe obchodníka, pričom karta sa uloží v platobnej bráne Braintree pre komfortné použitie pri platbe, kedy sa údaje o karte nebudú musieť znovu zadávať. Klient takto musí dôverovať nie len platobnej bráne ale aj obchodníkovi, že nezneužijú údaje o jeho karte. Navyše v službe Ordr nie je zatiaľ možnosť platobnú kartu vyradiť spomedzi uložených kariet na webovej stránke. V mobilnej appke kartu vyradiť ide, v budúcnosti sa plánuje vyradenie karty aj na webe.

Ostatné

Klient Ordra má možnosť prizvať ďalšieho človeka, ktorý bude mať svoju prvú objednávku zdarma a tak isto aj klient, ktorý ho prizval.

Zhrnutie

Ordr je najrýchlejšia služba na objednávanie, platbu a dovoz jedla. Ale len v centre Prahy a cez pracovné dni obedy a večere. Z platobných metód odporúčame Twisto, kedy platíte súhrnne za všetky objednávky z predchádzajúceho mesiaca.

Pozrite si ďalšie internetové obchody s roznáškou jedla až do domu:

Uvítali by ste expresné objednávanie jedla vo vašej lokalite za vyššie uvedených podmienok?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Andrej Probst, 19. október 2015 09:19:06

Od dnes je možné k jedlu si objednať aj nápoj, konkrétne nealkoholické pivo.

Andrej Probst, 7. september 2015 12:19:52

Ordr ponúka svojim registrovaným klientom zľavový voucher pre ďalšiu online službu LidskáSíla:

"Víme, že rádi šetříte čas. Proto jsme vám od našich kamarádů z LidskáSíla sehnali dárek v hodnotě 300 korun na úklid domácnosti. LidskáSíla.cz má vlastní tréninkové centrum a záleží jim na kvalitě odvedené práce. Věříme, že vás dárek potěší.

Kód platí do 21.9.2015 a lze ho využít pro váš první úklid a zadává se na poslední stránce před platbou. Platit je možné jen platební kartou."

Andrej Probst, 5. august 2015 08:12:21

Ordr informuje svojich užívateľov o plánoch na zmeny na svojom webe. Okrem iného pridá možnosť zabudnúť platobnú kartu cez webové rozhranie.

Časom pribudne výber z dvoch jedál.

A snáď sa Ordr rozšíri aj geograficky...