Ktorú vernostnú kartu použiť v ktorom obchode?

Andrej Probst, 7. júl 2015, Inovácie, čítalo 11960 ľudí
Portmonka

Určite každý z vás vlastní aspoň jednu vernostnú, zákaznícku, zľavovú alebo klubovú plastovú kartu, ktorou získavate nejakú odmenu/bonus/výhodu od obchodníka za vernosť či priazeň, inými slovami za opakované nákupy. Podobne to platí aj opačne, mnoho obchodníkov vydáva vlastnú plastovú vernostnú kartu alebo využíva nejakú zo združených vernostných systémov. V praxi to znamená, že hlavne ženy majú peňaženky plné plastových vernostných kartičiek. A keď nakupujú, tak často krát ani nevedia, že v danom obchode môžu využiť niektorú zo zákazníckych kariet, ktoré majú v peňaženke, čím prichádzajú o výhody, ktoré by mohli ľahko získať.

Časté sú tieto situácie:

  • Platiaci zákazník pri kase: „Prosím vás, akú farbu má vaša vernostná karta? Určite ju mám u seba, len neviem, ktorú mám použiť.“
  • Po zaplatení za nákup si zákazník spomenie, že má klubovú kartu. Ale predavač už len pokrčí ramenami, že nákup je nablokovaný a v rade čakajú ďalší zákazníci. Na budúce je potrebné klubovú kartu ukázať pred platením.
  • „Platí u vás Sphere karta?“ Existujú združené vernostné karty, ktoré zastrešujú viacerých obchodníkov. Karta sa volá samozrejme inak ako obchodník a hoci logo združenej karty je u obchodníka umiestnené, zákazníci si ho nemusia vždy všimnúť, poprípade myslieť na to, že aj u tohto obchodníka by mohla byť zľava za použitie vernostnej karty.

Ako môžeme týmto problémom predchádzať a uľahčiť kupujúcim využívanie vernostných kariet? A naučiť ich zľavy využívať a teda navštevovať častejšie obchodníkov, ktorí zľavy ponúkajú?

Využijeme to, že už dnes existuje niekoľko mobilných appiek, ktoré do mobilu ukladajú čiarové kódy a kódy kariet a potom pri platení stačí zákazníkovi ukázať zobrazený kód v mobile a získať tak zľavu za vernosť. Nie je už potrebné mať peňaženku plnú plastových kariet. Stačí mať chytrý mobil so správnou appkou a v nej nahraté vernostné karty. Zoznam týchto appiek nájdete na konci tohto článku.

Predstavte si, že nakupujete a idete platiť. Mobilná appka, kde máte uložené svoje vernostné karty, vás upozorní povedzme cez PUSH notifikáciu, že daný obchod akceptuje jednu konkrétnu vernostnú kartu a vyzve vás, aby ste kód tejto karty zobrazený v mobile ukázali predávajúcemu. Appka vám zároveň ukáže, čo môžete získať za nazbierané body a koľko bodov už máte nazbieraných u daného obchodníka.

Appka sa musí nejakým spôsobom dozvedieť, v ktorom obchode sa nachádza. Ako prvé nás napadne GPS na určenie polohy. To však nie je dostatočne presné, hlavne keď si predstavíte, že nakupujete v obchodnom centre, ktoré má niekoľko poschodí a obchody sú jeden vedľa druhého. Chce to niečo presnejšie ako GPS. Možností bude určite niekoľko. Nám sa páči využitie iBeacnov.

Použitie iBeacnov pre určenie obchodníka

iBeacon je malý Bluetooth (BLE – Bluetooth Low Energy) vysielač, ktorý do svojho okolia (max 30-50 metrov) vysiela jedinú informáciu: „Tu som.“ Mobilný telefón pri za zachytení signálu z konkrétneho iBeacnu vykoná nejakú akciu. V našom prípade by sme iBeacon umiestnili priamo ku kase, nastavili silu signálu len na pár metrov a mobilnú appku naučili, že daný iBeacon predstavuje konkrétnu predajňu, ku ktorej by sme mali priradené vernostné karty, ktoré je v danom obchode možné použiť.

Keď sa kupujúci bude blížiť ku kase s platením za tovar, appka zachytí signál z iBeacnu, podľa iBeacnu appka určí predajňu a vernostné karty, ktoré je možné v nej použiť. Skontroluje, či aspoň jednu z kariet má kupujúci uloženú v appke. Ak áno, tak appka zobrazí notifikáciu užívateľovi s upozornením, aby nezabudol použiť vernostnú kartu pri platení.

Ďalšie možnosti využitia iBeacnu u obchodníka

Keď sa obchodník rozhodne, že do svojho obchodu umiestni iBeacon pre identifikáciu obchodu, môže túto technológiu využiť aj na ďalšie účely. Funkčnosť iBeacnov môže začleniť do svojej vlastnej appky a lákať svojich zákazníkov na rôzne akcie. Zákazník pôjde okolo obchodu a hoci práve nemá v úmysle v ňom niečo kúpiť, appka ho upozorní na výhodnú kúpu predmetu, ktorý sa zákazníkovi môže hodiť. Ktorý predmet to je, to obchodník môže odhadnúť s nákupnej histórie zákazníka.

Pomocou iBeacnov je možné riešiť aj mikrolokáciu a mikronavigáciu v obchode. Potrebné je správne rozmiestniť niekoľko iBeacnov v obchode a na základe triangulácie vypočítať polohu kupujúceho.

Možností využitia je viac, budeme sa tejto téme ešte venovať.

Vernostné a zákaznícke karty v mobile v Českej republike

  • Portmonka - vernostné a zákaznícke karty v mobile, ponuka kupónov, zľavové kódy, prihlásenie do vernostného programu. Všetko na iOS, Android i Windows Phone. Prevádzkuje Mafra. Jednotka na českom trhu. Zaujímavé bude sledovať spojenie s kartovou asociáciou Visa.
  • CardlessPlus - vernostné a zákaznícke karty v mobile, ponuka kupónov, zľavové kódy, prihlásenie do vernostného programu. Všetko na iOS a Android.

Vernostné a zákaznícke karty v mobile na Slovensku

  • MojeKarty - vernostné a zákaznícke karty v mobile, prihlásenie do vernostného programu. Všetko na iOS a Android.

Používate vernostné karty aj vy? Koľko ich máte? Ukladáte si ich do mobilu?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Novelty, 12. máj 2021 10:39:30

Požiadajte o pôžičku na NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) s úrokovou sadzbou 3%.

Či už chcete oživiť svoj životný štýl alebo máte neočakávané výdavky, pôžička od NOVELTY FINANCE je nákladovo efektívnym spôsobom, ako to uskutočniť.

NOVÉ FINANCIE sú flexibilné: môžete si požičať až päť miliónov eur (5 000 000,00 €) s vhodnou dobou splácania od 6 mesiacov do 30 rokov. Ponúkame komplexnú škálu osobných pôžičiek, obchodných pôžičiek, pôžičiek na bývanie a pôžičiek na konsolidáciu dlhov, ktoré je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim meniacim sa potrebám a okolnostiam pri úrokovej sadzbe 3%.

Čo si dostal:

 Okamžitý prístup k vašim finančným prostriedkom po schválení

 Konkurenčné úrokové sadzby

 Flexibilné podmienky splácania

 Schopnosť rýchlejšie splácať pôžičku (mimoriadne platby znižujú kapitálovú výšku pôžičky)

 Ľahké schválenie, ak požadujete ďalšie prostriedky

 Vaše prvé splácanie pôžičky sa začína do šiestich mesiacov po schválení.

Ako použiť:

Žiadosť o pôžičku je rýchla a ľahká!

Firmy alebo jednotlivci, ktorí majú záujem požiadať o pôžičku v spoločnosti Novelty Finance a ktorí požadujú viac informácií o tom, AKO PODAŤ ŽIADOSŤ, by mali POSLAŤ E-mail na (noveltyfinances@gmail.com) ALEBO kontaktovať Emily Gibbonovú na WhatsApp / Telegrame na tel. Č. +447868796107, kde získate ďalšie informácie a ústne brífingy .T&C's Apply.

Susan Benson, 20. november 2020 15:42:09

Dobrý deň, potrebujete finančnú pomoc? Som Susan Bensonová. Som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete podnikateľský úver, Osobný úver, Hypotekárny úver alebo pôžičku na dokončenie projektu? ak je vaša odpoveď áno, odporučím vám, aby ste sa obrátili na moju firmu. Poskytujeme všetky druhy pôžičkových služieb vrátane dlhodobých a krátkodobých pôžičiek. Ak chcete získať viac informácií, napíšte nám prostredníctvom e-mailu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) alebo mi pošlite správu priamo na WhatsApp prostredníctvom: +447903159998 a okamžite dostanete odpoveď.

Sme komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby a zaviazali sme sa, že vám pomôžeme splniť všetky vaše túžby. Špecializujeme sa na poskytovanie riešení štruktúrovaného financovania jednotlivcom a spoločnostiam najefektívnejším a najrýchlejším spôsobom.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste nás mali ohľadom pôžičky kontaktovať;

* Pohodlie - O pôžičku môžete požiadať kedykoľvek a kdekoľvek.

* Flexibilná suma - Vy sa rozhodnete, koľko si chcete požičať.

* Rýchle priame financovanie - získate svoju pôžičku do 24 hodín po schválení.

* Flexibilná úroková sadzba vo výške 3%.

* Vysoké sadzby schválenia

* Flexibilné splácanie - máte šancu zvoliť si dátum splácania, a to buď týždenne, mesačne alebo ročne po dobu 1-30 rokov.

* Jednoduchá online aplikácia.

* Personalizované vedenie a odbornosť.

* Žiadne skryté poplatky

Neprídete o príležitosť z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. Kontaktujte moju spoločnosť teraz, môžeme vám pomôcť s pôžičkou, pretože sme pomohli mnohým jednotlivcom a organizáciám, ktoré čelia finančným problémom po celom svete

Ak chcete získať viac informácií o našej pôžičkovej ponuke, pošlite nám svoju žiadosť o pôžičku prostredníctvom:

E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com

WhatsApp: +447903159998

Sprostredkovatelia / konzultanti / sprostredkovatelia môžu priviesť svojich klientov a sú 100% chránení. S úplnou dôverou budeme spolupracovať na výhodách všetkých zúčastnených strán.