Google translate – online preklad textu z obrazu pri snímaní kamerou

Andrej Probst, 4. august 2015, Inovácie, čítalo 10495 ľudí

Google sa už niekoľko rokov venuje prekladom textov z jedného jazyka do druhého. A takto dnes ovláda takmer 90 jazykov, kde nechýba slovenčina ani čeština. Ide o strojový preklad, gramatiku ešte presne neovláda, preto preklad nie je stopercentný, ale dá sa použiť v mnohých prípadoch. A keď už Google dokáže takto prekladať texty, posúva sa ďalej. Cez plugin do webovej stránky si môžete nechať prekladať priamo celú webovú stránku. Alebo môžete text diktovať do mikrofónu v počítači alebo mobile, Google sa snaží zapísať, čo ste povedali a hneď aj preložiť do jazyka, ktorý ste si vybrali. Najnovšie sa snaží robiť preklad priamo v snímanom obraze z kamery. Ako? To si ukážeme nižšie.

Pre preklad obrazu z kamery potrebujete mobilnú appku od Google s názvom Translate app. Nájdete ju v AppStore i Google play. Následne si vyberiete jazyk, ktorý chcete použiť na preklad. Zatiaľ idú len dvojice s angličtinou. V našom prípade zvolíme slovenčinu. Do mobilu sa stiahni balík dát pre slovenský preklad, appka potom funguje aj bez pripojenia na internet. Potom už len stačí kameru mobilného telefónu namieriť na text, ktorý potrebujete preložiť a stlačiť ikonku kamery.

Google translate

Od tohto momentu sa appka bude snažiť online v reálnom čase text prekladať a to tak, že prekladaný text prekreslí preloženým textom, aby obraz vyzeral prirodzene. Na obrázku je vidieť preklad dopravnej slova stop v značke Stoj, daj prednosť v jazde. Appka dokáže identifikovať text, preložiť ho a preklad zakomponovať do obrázku. Ak je preložený text dlhší ako prekladaný text, tak veľkosť textu patrične upraví. Samozrejme farby a tvary okolných predmetov sú zachované.

Google translate Stop

Ako si appka poradí s dlhším textom? Appka preloží to, čo identifikovala, ostatné slová nechá v pôvodnom jazyku. Ak si appku budete skúšať, zistíte, že musíte mať dosť pevnú ruku, aby ste mali stabilný obraz. Stačia aj malé otrasy a pri dlhšom texte preklad prestáva byť plynulý. Niektoré slová sa preložia a v zapätí sa vrátia do pôvodného jazyka.

Google translate big text

Appka je šikovná na preklad krátkeho textu. Ak ste niekde na dovolenke a potrebujete si preložiť nápisy na obchodoch, na predmetoch, na značkách, tak uspejete. Ak by ste sa snažili o preklad dlhšieho textu, tak tam je lepšie vytvoriť statickú fotografiu, z nej vytiahnuť text cez OCR a výsledok preložiť napríklad v Google translate.

Predpokladáme, že Google bude túto službu ďalej vylepšovať. Pribudnú kombinácie jazykov aj mimo angličtinu. Preklad bude plynulejší. Zlepší sa gramatika.

Kde by ste vy využili online preklad obrazu?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Novelty, 12. máj 2021 10:39:55

Požiadajte o pôžičku na NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) s úrokovou sadzbou 3%.

Či už chcete oživiť svoj životný štýl alebo máte neočakávané výdavky, pôžička od NOVELTY FINANCE je nákladovo efektívnym spôsobom, ako to uskutočniť.

NOVÉ FINANCIE sú flexibilné: môžete si požičať až päť miliónov eur (5 000 000,00 €) s vhodnou dobou splácania od 6 mesiacov do 30 rokov. Ponúkame komplexnú škálu osobných pôžičiek, obchodných pôžičiek, pôžičiek na bývanie a pôžičiek na konsolidáciu dlhov, ktoré je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim meniacim sa potrebám a okolnostiam pri úrokovej sadzbe 3%.

Čo si dostal:

 Okamžitý prístup k vašim finančným prostriedkom po schválení

 Konkurenčné úrokové sadzby

 Flexibilné podmienky splácania

 Schopnosť rýchlejšie splácať pôžičku (mimoriadne platby znižujú kapitálovú výšku pôžičky)

 Ľahké schválenie, ak požadujete ďalšie prostriedky

 Vaše prvé splácanie pôžičky sa začína do šiestich mesiacov po schválení.

Ako použiť:

Žiadosť o pôžičku je rýchla a ľahká!

Firmy alebo jednotlivci, ktorí majú záujem požiadať o pôžičku v spoločnosti Novelty Finance a ktorí požadujú viac informácií o tom, AKO PODAŤ ŽIADOSŤ, by mali POSLAŤ E-mail na (noveltyfinances@gmail.com) ALEBO kontaktovať Emily Gibbonovú na WhatsApp / Telegrame na tel. Č. +447868796107, kde získate ďalšie informácie a ústne brífingy .T&C's Apply.

Mário Opavsky , 12. marec 2021 15:49:05

Nic

Susan Benson, 20. november 2020 15:42:20

Dobrý deň, potrebujete finančnú pomoc? Som Susan Bensonová. Som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete podnikateľský úver, Osobný úver, Hypotekárny úver alebo pôžičku na dokončenie projektu? ak je vaša odpoveď áno, odporučím vám, aby ste sa obrátili na moju firmu. Poskytujeme všetky druhy pôžičkových služieb vrátane dlhodobých a krátkodobých pôžičiek. Ak chcete získať viac informácií, napíšte nám prostredníctvom e-mailu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) alebo mi pošlite správu priamo na WhatsApp prostredníctvom: +447903159998 a okamžite dostanete odpoveď.

Sme komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby a zaviazali sme sa, že vám pomôžeme splniť všetky vaše túžby. Špecializujeme sa na poskytovanie riešení štruktúrovaného financovania jednotlivcom a spoločnostiam najefektívnejším a najrýchlejším spôsobom.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste nás mali ohľadom pôžičky kontaktovať;

* Pohodlie - O pôžičku môžete požiadať kedykoľvek a kdekoľvek.

* Flexibilná suma - Vy sa rozhodnete, koľko si chcete požičať.

* Rýchle priame financovanie - získate svoju pôžičku do 24 hodín po schválení.

* Flexibilná úroková sadzba vo výške 3%.

* Vysoké sadzby schválenia

* Flexibilné splácanie - máte šancu zvoliť si dátum splácania, a to buď týždenne, mesačne alebo ročne po dobu 1-30 rokov.

* Jednoduchá online aplikácia.

* Personalizované vedenie a odbornosť.

* Žiadne skryté poplatky

Neprídete o príležitosť z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. Kontaktujte moju spoločnosť teraz, môžeme vám pomôcť s pôžičkou, pretože sme pomohli mnohým jednotlivcom a organizáciám, ktoré čelia finančným problémom po celom svete

Ak chcete získať viac informácií o našej pôžičkovej ponuke, pošlite nám svoju žiadosť o pôžičku prostredníctvom:

E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com

WhatsApp: +447903159998

Sprostredkovatelia / konzultanti / sprostredkovatelia môžu priviesť svojich klientov a sú 100% chránení. S úplnou dôverou budeme spolupracovať na výhodách všetkých zúčastnených strán.

Kamil, 6. august 2015 07:30:04

preklady rôznych textov s varovaniami, oznámeniami v zahraničí...

Michal, 5. august 2015 09:17:34

zahranicie, citanie z menu, napr v cine , arabskych krajinach....