UPC Wi-Free – Wifi sieť zdarma v Európe

Andrej Probst, 16. júl 2015, Inovácie, čítalo 23305 ľudí
Wi-Free

Ak ste klientom UPC a máte doma bezdrôtový internet, možno ste si všimli, že vo vašom okolí pribudla jedna nová Wifi sieť so silným signálom s názvom UPC Wi-Free. Mohlo vás prekvapiť to, že tá sieť beží na vašom modeme. Nemusíte sa však ničoho obávať, je to nová doplnková služba, za ktorú nemusíte nič navyše platiť. Naopak, rozširuje vaše možnosti pripojenia na internete.

Firma UPC spustila pre svojich zákazníkov novú službu a to bezplatnú bezdrôtovú internetovú Wifi sieť vo vybraných mestách v Českej republike a niektorých ďalších európskych krajín ako Poľsko, Maďarsko, Belgicko, Holandsko, Švajčiarsko, Rumunsko a Írsko. Sieť má význačné pomenovanie Wi-Free. Čo je potrebné, ak chcete bezplatne využívať Wi-Free?

  1. Musíte byť zákazníkom UPC.
  2. Musíte mať zriadené prístupové údaje do Wi-Free siete, ktoré si zriadite na Mojom UPC, kde sa potrebujete tiež registrovať a prihlásiť.
  3. Musíte sa nachádzať na mieste, ktoré je pokryté Wifi sieťou iného zákazníka UPC. Wi-Free je šírená cez Wifi modem tohto zákazníka. Wifi zákazníka a zdieľaná Wi-Free sieť sú od seba oddelené. Wi-Free nemá dopad na výkonnosť domácej Wifi siete.
  4. A samozrejme potrebujete mobilné zariadenie, ktoré sa dokáže pripojiť do Wifi siete.

Každá domácnosť, každá prevádzka, každé miesto, kde je Wifi sieť od UPC je zároveň bezdrôtovým internetovým pripojením pre ostatných klientov UPC. Wi-Free je automaticky spustená na každom podporovanom Wifi modeme. Ak ste klientom UPC a prídete na návštevu ku kamarátovi, ktorý je tiež klientom UPC a domáci internet mu beží po Wifi sieti, budete mať aj vy automaticky prístupný internet. Platí to samozrejme aj opačne, keď kamarát príde k vám na návštevu, na internet sa dostane cez váš Wifi modem a Wi-Free sieť.

Wi-Freee v mobile

Základné parametre Wi-Free siete

  • Názov siete UPC Wi-Free (UPC WifiSpots v Holandsku, Horizon Wi-Free Írsku)
  • Rýchlosť sťahovania (Download) 10 Mb/s
  • Rýchlosť nahrávania (Upload) 2 Mb/s
  • Maximálny počet pripojených zariadení na jeden modem do Wi-Free siete je 5
  • Maximálny počet pripojených zariadení pod jedným Moje UPC účtom je 5

Od UPC je to šikovný ťah na rozšírenie základne klientov. Uvidíme, ako zareaguje konkurencia, či a kedy ponúkne obdobnú službu.

Aké iné spôsoby šírenia internetu zdarma využívate?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Gabriela Slováková, 21. marec 2016 19:19:08

, 9. marec 2016 11:12:04

nevysrali funguje

Martin, 16. júl 2015 21:18:28

funguje to aj na slovensku? resp. da sa na slovensku zaregistrovat, aby som to mohol vyuzivat napr. v cesku?

Andrej Probst, 31. máj 2016 09:51:41

Funguje to už aj na Slovensku. Otestované ako klient českého UPC som sa pripojil v Bratislave na Wi Free od UPC.

Ján Novák, 20. november 2015 22:46:31

Na slovákov sa zase raz vy*rali:-(