Myia – sociálna sieť na WiFi sieťach

Andrej Probst, 2. október 2015, Inovácie, čítalo 1810 ľudí
Myia

Myia je mobilná appka - chatovací nástroj fungujúci na mobilných telefónoch, kde všetok zdieľaný obsah je priradený ku konkrétnej WiFi sieti, pod ktorou bol majiteľ mobilného telefónu pripojený, keď vytváral a publikoval obsah. Zdieľaný obsah vidí každý, kto je pripojený na danú WiFi sieť. Užívateľ sa takto dozvedá, čo sa zrovna deje na mieste, kde je zriadená WiFi sieť. Užívateľ sa nepotrebuje registrovať, len si zvolí prezývku a môže hneď začať zdieľať obsah s ostatnými.

Myia funguje nezávisle na prevádzkovateľovi WiFi siete. Ak prevádzkovateľ WiFi siete umožní ľuďom používať jeho WiFi sieť, tak automaticky umožňuje zdieľať obsah užívateľmi Myii a priradiť ho k tejto WiFi sieti.

Mobilná appka je dostupná na všetkých troch hlavným platformách: iOS, Android i Windows Phone. Je určená pre ľudí, ale aj pre firmy. Vyhrala prvé miesto na na 20-tej prehliadke mobilných aplikácií AppParade.

Myia

Užívateľský profil

Profil užívateľa v Myia sieti je veľmi jednoduchý. Skladá sa z dvoch vecí. Z prezývky a fotky/avatara. Nič viac. Profily sú takto anonymné.

Čo všetko je možné na Myii publikovať

Cez Myiu môžete posielať textové správy. Správu, ktorú napíšete, uvidí každý, kto si spustí Myiu na tej istej WiFi sieti, kde bola správa odoslaná. Nie je možné správy nijak formátovať. Ani odriadkovanie nefunguje, čo je škoda.

Ku každej textovej správe môžete pridať práve jednu fotografiu. Nie je možné vložiť viac obrázkov.

Cez Myiu môžete nechať ostatných prihlásených členov nechať hlasovať na vami položenú otázku alebo tému. Hlasovanie môže mať jednoduchú formu priradenia jeden až päť hviezdičiek. Alebo je možné vytvoriť otázky s dopredu definovanými odpoveďami – single choice.

Aké ďalšie možnosti má užívateľ

K textovým zdieľaným správam môže každý užívateľ priradiť palec hore alebo dole podľa toho, ako sa mu správa páči.

Na každú anketovú otázku môže každý odpovedať. Takisto je možné hlasovať priradením hviezdičiek.

Myia je verejná sieť. Kto sa dostane na WiFi a má spustenú Myiu, môže publikovať akýkoľvek obsah. Ak iný užívateľ považuje zdieľaný obsah za škodlivý, má možnosť prevádzkovateľom služby nevhodný obsah nahlásiť, aby bol vymazaný.

Ako Myiu využiť?

Vo firmách, kde využívajú zamestnanci mobilné pripojenie cez WiFi, sa všetci zamestnanci môžu navzájom informovať a zdieľať, čo je nové vo firme, kto sa pridá na obed, kto s čím potrebuje pomôcť...

Na konferenciách ľudia môžu zdieľať svoje dojmy a postrehy, môžu hlasovať za najlepšiu prednášku. Usporiadateľ na druhú stranu môže zasielať informácie o aktuálnom programe, poprípade zmene.

V stravovacích zariadeniach môžu ľudia odporúčať, čo dobré si objednať, čo chutí a čomu sa naopak vyhnúť.

V nákupnom centre môžu jednotlivé obchody informovať kupujúcich o aktuálnych zľavách, akciách, odporúčaniach...

Ako by ste Myiu využili vy?

Čo Ty na to?