eZnámka – elektronická diaľničná známka

Andrej Probst, 26. november 2015, eGovernment, čítalo 8961 ľudí

Na Slovensku od nového roku 2016 nahradí klasickú diaľničnú známku vo forme nálepky elektronická diaľničná známka – eZnámka. To znamená, že už nebude potrebné nič lepiť na sklo auta, známku kúpite v obchode i na internete, zvýši sa komfort s platením, získavaním a narábaním s diaľničnou známkou. Je to jedna z pozitívnych udalostí v slovenskom eGovernemnte.

Kúpa eZnámky na internete

eZnámku je možné kúpiť aj na internete v pohodlí domova. Vodiči nebudú nútený cestou na diaľnicu zastavovať na pumpe a kupovať známku.

eZnámka
  1. Na výber sú všetky tri varianty 10-dňová, 30-dňová i ročná.
  2. Každá známka sa viaže na jedno konkrétne vozidlo, ktoré je identifikované evidenčným číslom. Známku kúpite aj pre auto evidované v zahraničí.
    eZnámka
  3. Povinná je emailová adresa, kam bude zaslané elektronické potvrdenie o platbe.
  4. Nepovinný údaj je mobilné telefónne číslo. Na email a/alebo na mobil budete dostávať oznámenie o blížiacom sa konci platnosti známky, čo môže byť pre niekoho užitočná funkcia, aby nezabudol kúpiť ďalšiu známku.
  5. Platí sa kartou pomocou platobnej brány firmy First Data. Obchodníkom je SkyToll a.s., platí sa na účet Poštovej banky.
    eZnámka
  6. A to je celé. eZnámka je kúpená, môžete autom vyraziť na slovenské diaľnice.

Policajná kontrola eZnámky

Doteraz kontrola platnosti diaľničných známok vyžadovala fyzickú prítomnosť policajtov, zastavenie vozidla. Kontrolovalo sa umiestnenie známky na prednom skle, plus potvrdenie o úhrade diaľničnej známky.

Od nového roku sa kontrola zjednoduší. Nebude potrebné vozidlá zastavovať. Nebude potrebná fyzická prítomnosť policajtov pri kontrole. Postačia kamery, ktoré nasnímajú evidenčné číslo vozidla, systém sa pozrie do databáze, kde sú evidované všetky elektronické známky a vyhodnotí, či v danom čase má užívateľ riadne uhradenú diaľničnú známku.

Na záver

Dá sa očakávať, že dôjde k výraznému zníženiu neplatičov, keďže automatický systém dokáže skontrolovať platnosť známok väčšiny vozidiel pohybujúcich sa na platených úsekoch. Zvýši sa tak príjem pre diaľničnú spoločnosť na opravu a správu diaľnic.

Vodičom sa zvýši komfort pri nákupe diaľničnej známky, budú mať čistejšie predné sklo, nebudú musieť skladovať potvrdenie o kúpe známky.

Je to pekný príklad digitalizácie v praxi. Podobnou cestou by sa mohla vydať aj Česká republika.

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Novelty, 12. máj 2021 10:43:42

Požiadajte o pôžičku na NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) s úrokovou sadzbou 3%.

Či už chcete oživiť svoj životný štýl alebo máte neočakávané výdavky, pôžička od NOVELTY FINANCE je nákladovo efektívnym spôsobom, ako to uskutočniť.

NOVÉ FINANCIE sú flexibilné: môžete si požičať až päť miliónov eur (5 000 000,00 €) s vhodnou dobou splácania od 6 mesiacov do 30 rokov. Ponúkame komplexnú škálu osobných pôžičiek, obchodných pôžičiek, pôžičiek na bývanie a pôžičiek na konsolidáciu dlhov, ktoré je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim meniacim sa potrebám a okolnostiam pri úrokovej sadzbe 3%.

Čo si dostal:

 Okamžitý prístup k vašim finančným prostriedkom po schválení

 Konkurenčné úrokové sadzby

 Flexibilné podmienky splácania

 Schopnosť rýchlejšie splácať pôžičku (mimoriadne platby znižujú kapitálovú výšku pôžičky)

 Ľahké schválenie, ak požadujete ďalšie prostriedky

 Vaše prvé splácanie pôžičky sa začína do šiestich mesiacov po schválení.

Ako použiť:

Žiadosť o pôžičku je rýchla a ľahká!

Firmy alebo jednotlivci, ktorí majú záujem požiadať o pôžičku v spoločnosti Novelty Finance a ktorí požadujú viac informácií o tom, AKO PODAŤ ŽIADOSŤ, by mali POSLAŤ E-mail na (noveltyfinances@gmail.com) ALEBO kontaktovať Emily Gibbonovú na WhatsApp / Telegrame na tel. Č. +447868796107, kde získate ďalšie informácie a ústne brífingy .T&C's Apply.

Susan Benson, 20. november 2020 15:42:36

Dobrý deň, potrebujete finančnú pomoc? Som Susan Bensonová. Som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete podnikateľský úver, Osobný úver, Hypotekárny úver alebo pôžičku na dokončenie projektu? ak je vaša odpoveď áno, odporučím vám, aby ste sa obrátili na moju firmu. Poskytujeme všetky druhy pôžičkových služieb vrátane dlhodobých a krátkodobých pôžičiek. Ak chcete získať viac informácií, napíšte nám prostredníctvom e-mailu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) alebo mi pošlite správu priamo na WhatsApp prostredníctvom: +447903159998 a okamžite dostanete odpoveď.

Sme komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby a zaviazali sme sa, že vám pomôžeme splniť všetky vaše túžby. Špecializujeme sa na poskytovanie riešení štruktúrovaného financovania jednotlivcom a spoločnostiam najefektívnejším a najrýchlejším spôsobom.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste nás mali ohľadom pôžičky kontaktovať;

* Pohodlie - O pôžičku môžete požiadať kedykoľvek a kdekoľvek.

* Flexibilná suma - Vy sa rozhodnete, koľko si chcete požičať.

* Rýchle priame financovanie - získate svoju pôžičku do 24 hodín po schválení.

* Flexibilná úroková sadzba vo výške 3%.

* Vysoké sadzby schválenia

* Flexibilné splácanie - máte šancu zvoliť si dátum splácania, a to buď týždenne, mesačne alebo ročne po dobu 1-30 rokov.

* Jednoduchá online aplikácia.

* Personalizované vedenie a odbornosť.

* Žiadne skryté poplatky

Neprídete o príležitosť z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. Kontaktujte moju spoločnosť teraz, môžeme vám pomôcť s pôžičkou, pretože sme pomohli mnohým jednotlivcom a organizáciám, ktoré čelia finančným problémom po celom svete

Ak chcete získať viac informácií o našej pôžičkovej ponuke, pošlite nám svoju žiadosť o pôžičku prostredníctvom:

E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com

WhatsApp: +447903159998

Sprostredkovatelia / konzultanti / sprostredkovatelia môžu priviesť svojich klientov a sú 100% chránení. S úplnou dôverou budeme spolupracovať na výhodách všetkých zúčastnených strán.

ivan, 2. marec 2016 09:43:20

Ddobry deň chcem sa opitat stala sa mi taká vec te som vosiel na dialnicu bez diaľničnej znamky ako náhle som zistil že ju nemal hnet na najblisej čerpacej stanici som si ju zakupil.hrozi mi daka pokuta a koľko?

Prosím vás odpiste mi hlavne koľko je pokuta pretooze sa neviem dopatrat a zistiť či mam čakať pokutu co nie nakoľko nemal ju scoho zaplatiť

S pozdravom Ivan Bučko.

Jana Beňová, 30. december 2015 07:01:06

Chcem sa spýtať čo je CVC2/CVV2 kód, kde ho nájdem

Ďakujem

Rybárová Magdaléna, 3. február 2016 18:59:29

tiež som nikde nezistila,čo je pre platbu cez internet plat.kartou cvc2/cvv2 kod a kde je umiestnený?Dakujem.