DámeJídlo.cz – roznáška hotového jedla

Andrej Probst, 2. september 2015, Inovácie, čítalo 2481 ľudí
DámeJídlo.cz

Predstavili sme si online služby, ktoré predávajú potraviny a doručujú ich priamo k vám domov, aby z nich zákazníci mohli pripraviť jedlo. Kto je lenivý alebo nemá čas na varenie a nemôže zájsť ani do reštaurácie, môže si cez internet objednať rovno hotové jedlo zo svojej obľúbenej reštaurácie a nechať si ho zaviesť domov.

Pozrieme sa na niekoľko takýchto služieb v Českej republike. Začneme s DámeJídlo.cz.

Objednanie hotového jedla vo všeobecnosti funguje veľmi jednoducho. Na internetových stránkach si vyberiete reštauráciu, prezriete si ponúkané menu a vyberiete jedlo, na ktoré máte chuť. Zvolené jedlá vložíte do nákupného košíku ako v klasickom elektronickom obchode. K objednávke doplníte adresu doručenia, zvolíte termín (čo najskôr, ale neskoršiu konkrétnu hodinu) a vyberiete spôsob platby (ihneď alebo pri prevzatí objednávky). Potom už len čakáte na kuriéra, ktorý vám jedlo doručí. Na záver budete vyzvaný vyhodnotiť celú objednávku aj s konkrétnymi položkami – jedlami, čo tvorí základ pre hodnotenie jednotlivých reštaurácií.

Služba je veľmi jednoduchá a intuitívna.

DámeJídlo.cz

Druhy jedál

DámeJídlo.cz samo o sebe nepripravuje žiadne jedlo. Funguje ako agregátor reštaurácií po celej Českej republike, ktoré dokážu pripraviť jedlo pre roznášku. DámeJídlo.cz má vlastných kuriérov, ktorí vyzdvihnú pripravené jedlo od stravovacieho zariadenia a privezú ho priamo zákazníkovi na adresu, ktorú si určil.

Zákazník si môže objednať typické české jedlá, pizzu, burgery, sushi, cestoviny, kebab, ázijskú kuchyňu, indickú kuchyňu, víno, ryby, bagety, vegetariánske jedlá...

Platba

Minimálnu cenu objednávky si tiež určuje každé stravovacie zariadenie samo. Minimálne cena nemusí byť stanovená, v tom prípade sa platí za doručenie. Inak sa cena pohybuje zvyčajne medzi 100 až 200 korunami. Nie je problém objednať si jedlo aj za nižšiu ako stanovenú minimálnu cenu, v tom prípade je však potrebné doplatiť zvyšok do výšky minimálnej ceny.v

DámeJídlo využíva tieto spôsoby platby:

  • Platobná karta s možnosťou zapamätania karty. Platobná brána je od ČSOB.
  • Platba v hotovosti kuriérovi. Platiť je možné aj stravenkami, kuriér vracia maximálne 10 korún a na jednu platbu je možné použiť maximálne 5 straveniek.
  • Twisto, čo je odložená platba, kedy klient za tovar platí neskôr. Tento spôsob platby je najrýchlejší a najkomfortnejší.
  • PlnáPeněženka, kde nakupujúci získa niekoľko percent z nákupu späť na svoj účet. Nakupovanie začnete na stránkach PlnejPeněženky a ďalej pokračujete štandardne na DámeJídlo.
  • Bitcoinami je možné dobiť kredit, za ktorý sa platí za jedlo. Používa sa pri tom platobná brána BitPay.

Ku platbe za jedlo je možné pridať aj sprepitné. Výšku sprepitného si určuje zákazník sám.

Doprava

DámeJídlo.cz rozváža jedlo v niekoľkých mestách v Českej republike: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice a Liberec.

Čas doručenia je rôzny pre každú reštauráciu. Najkratší čas je hodina. Niektoré reštaurácie sľubujú doručenie do hodiny, inak je jedlo zdarma.

Cena za doručenie jedla je určená vzdialenosťou medzi reštauráciou, kde sa jedlo varí a miestom, kam sa má jedlo doručiť. Cena sa orientačne pohybuje od nuly cez 29, 39, 49, 59, 60, 79, 89, 120, 169.

Doprava za doručenie je zdarma, pokiaľ sa vytvorí spoločná objednávka viacerých ľudí z jednej reštaurácie s doručením na jedno a to isté miesto a cena prekročí aspoň 400 korún.

Výber jedla

  • Fulltextové vyhľadávanie – ak má zákazník chuť na konkrétne jedlo, stačí zadať jeho názov a zobrazia sa mu ponuky reštaurácií, ktoré zvolené jedlo pripravujú a ponúkajú.
  • Minulé objednávky – zákazník má prehľad o objednávkach, ktoré zrealizoval. Vidí u nich aj svoje hodnotenie. Má tak možnosť si znovu vybrať reštauráciu, kde mu chutilo. Chýba možnosť zopakovať celú minulú objednávku.

Ostatné

DámeJídlo.cz motivuje svojich klientov, aby získavali ďalších ľudí. Za každého nového kupujúceho, ktorý objedná jedlo aspoň za 90 korún, získa klient 50 korunový kredit pre ďalší nákup. Maximálne však 300 korún.

Mobilné zariadenia

DámeJídlo.cz využíva responzívny dizajn a má aj mobilné appky:

V mobilných zariadeniach nebudete mať problém nakupovať v DámeJídlo.

Na záver

DámeJídlo.cz ponúkne hladným zákazníkom na výber širokú paletu jedál takmer po celej Českej republike. Pre toho, kto nestíha, nechce, nemôže, nevie variť, je to určite užitočná služba. S využitím platobných metód ako Twisto alebo PlnáPeněženka dostáva kupujúci ďalšie výhody.

Pozrite si ďalšie internetové obchody s roznáškou jedla až do domu:

Čo Ty na to?