PlnáPeněženka - Dvojitý cashback z jedného nákupu na internete

Andrej Probst, 13. júl 2015, Bankovníctvo, čítalo 2479 ľudí
PlnáPeněženka

S pojmom cashback môžeme vyložiť niekoľkými spôsobmi:

Prvý krát cashback v Českej republike použila ČSOB a Poštovní spořitelna, ktorá už v roku 2006 umožnila svojim klientom na predajniach Alberta a Hypernovy pri platbe kartou z pokladne vyberať z účtu karty hotovosť maximálne 1 500 korún, ak kupujúci zaplatil za tovar aspoň 300 korún. Viaceré banky neskôr tiež zaviedli túto službu. Vyberali ste však peniaze zo svojho účtu.

S rozvojom kreditných kariet začali banky lákať klientov na cashback z platieb kreditnými kartami. Tentokrát však peniaze idú klientovi z účtu banky a nie z klientskeho účtu. Najširšie portfólio kreditných kariet s navrátením peňazí má zrejme Citi banka. Ak platíte kreditnou kartou od Citi, tak vám na účet prídu späť 2 percentá z nákupu. Nákup tak máte o 2 percentá lacnejší. A vo vybraných predajniach a vybraných typoch kreditných kariet dokážete získať ešte vyššiu odmenu z nákupu.

Tretí cashback je spojený s online nakupovaním v internetových obchodoch. Niektoré eShopy odmeňujú svojich verných zákazníkov tým, že im prideľujú body za každý nákup a tie body môžu využiť ako zľavu pri ďalších nákupoch u toho istého obchodníka.

Štvrtý cashback sa týka tiež nakupovania na internete. Tentokrát však získané body je možné premeniť na peniaze a minúť v akomkoľvek obchode. Ide o službu PlnáPeněženka.

My si teraz ukážeme, ako spojiť niekoľko rôznych cashbackov v rámci jedného nákupu a získať tak niekoľko korún z nákupu späť.

Začneme s PlnouPeněženkou, kde sa zaregistrujeme. Princíp získavania peňazí späť z nákupu je veľmi jednoduchý. Na internetových stránkach PlnejPeněženky vyberieme obchod, ktorý má zmluvu s PlnouPeněženkou. My sme pre príklad vybrali DámeJídlo.cz:


Hneď vidíme, že z nákupu na DámeJídlo dostaneme do PlnejPeněženky 2,5 % z nákupu na DámeJídlo. Ak kúpime pizzu za 200 korún, PlnáPeněženka nám vráti 5 korún z tohto nákupu.

Z PlnejPeněženky nás to presmeruje na DámeJídlo:


V internetovom obchode DámeJídlo nakupujeme tak, ako sem zvyknutí. Vyberieme tovar, ktorý chceme kúpiť, vložíme do nákupného košíka, záväzne potvrdíme nákup a presunieme sa k plateniu. Zaplatíme kreditnou kartou napríklad od Citi banky, ktorá vracia ďalšie 2 % z nákupu. Po zaplatení odošle internetový obchod do PlnejPeněženky informáciu, že tovar je uhradený a že Peněženka môže prideliť kupujúcemu za nákup v DámeJídlo cashback v hodnote 2,5 % z ceny tovaru. Ak sa nákup cez PlnúPeněženku opakuje, cashback bude navýšený o dodatočné percentá:


Skúsme to celé zhrnúť. Povedzme, že sme kupovali pizzu za 200 korún. Nákup sme začali v PlnejPeněženke a platili sme kreditnou kartou od Citi. Koľko nás stála pizza? Za platbu kreditkou v sume 200 korún dostaneme späť 4 koruny (= 2 % z 200 Kč), ktoré nám vráti banka. Za nákup cez PlnúPeněženku dostaneme späť 5 korún (= 2,5 % z 200 Kč), ktoré nám vráti PlnáPeněženka. Pizza nás nakoniec stála 191 korún. Finálny cashback je tak 4,5 %, ktorý pri opakovanom nákupe cez PlnúPeněženku môže byť ešte vyšší.

Kto rád nakupuje online, bude rád využívať aj PlnouPeněženku.

Poznáte nejakú inú kombináciu online služieb pri online nakupovaní?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Martin, 25. október 2015 19:29:11

Ahoj Andrej,

skusal si aj ine podobne weby ako refundo.cz a vratnepenize.cz. Refondo ja na SK zaujimalo by ma ake s nim mas skusenosti.

dakujem

Pavel, 21. júl 2015 11:32:54

Používám PlnouPeněženku cca půl roku. Dobrá služba.

Kreditku nevlastním. Proč něco dlužit? Stačí mi na to bohatě hypotéka. Nejčastěji PlnouPeněženku využiju na mall.cz, kasa.cz. Naposledy jsem použil při nákupu na tescoma.cz.