Cashback VratnéPeníze.cz - vrátenie peňazí z nákupu

Andrej Probst, 26. október 2015, Inovácie, čítalo 2458 ľudí
VratnéPeníze.cz

VratnéPeníze je ďalšia forma vernostného programu – cashback od Mafry, kde stačí vstúpiť do eShopu preklikom zo stránky VratnéPeníze, uskutočniť nákup a VratnéPeníze užívateľovi vrátia z každej platby isté percento peňazí späť.

Predstavovali sme PlnúPeněženku, Refunde, teraz sú na rade VratnéPeníze. Líšia sa niečím oproti spomenutých cashbackom?

VratnéPeníze.cz

Obchody

Viac ako 200 internetových obchodov. Obchody a výška vrátených peňazí sú podobné vo všetkých cashback províznych systémoch.

 • Mall.cz: 0,3% - 4%
 • DámeJídlo.cz: 3%
 • Booking.com: 2% - 3%
 • Kasa.cz: 0,5% – 3,5%
 • Zoot.cz: 8%
 • Pilulka.cz: 3%

Registrácia

Registrácia do VratnýchPeňazí je ešte jednoduchšia ako do Refunda. Stačí vyplniť email a heslo a registrácia je hotová. Nie je potrebné potvrdiť email, čím je identita užívateľa vo VratnýchPeňazí menej dôveryhodná.

Profil užívateľa vyžaduje okrem mena už len číslo účtu, kam sa majú posielať zarobené peniaze. Refundo zbiera o užívateľoch viac údajov, aby ich využilo pre marketingové a obchodné účely.

VratnéPeníze.cz

Ako VratnéPeníze fungujú:

 1. Na začiatok sa užívateľ registruje a vyplní základné údaje v profile.
 2. Na stránkach VratnýchPeňazí si v katalógu eShopov užívateľ vyberie ten, v ktorom chcete nakupovať.
 3. Do zvoleného obchodu sa dostanete cez špeciálny URL odkaz z VratnýchPeňazí. Pomocou tohto odkazu sa eShop dozvie, že má po zaplatení nákupu informovať VratnéPeníze na pozadí, aká čiastka bola uhradená.
  Refundo.cz
 4. eShop vráti časť peňazí z nákupu VratnýmPenězům. A VratnéPeníze časť z vrátených peňazí vrátia nakupujúcemu. Cashback sa objaví v profile užívateľa zvyčajne do 3 dní. Čakajú však ešte na potvrdenie od obchodu, kde sa nakupovalo. eShop užívateľa potvrdí cashback do niekoľkých mesiacov.
 5. Keď užívateľ VratnýchPeňazí nazbiera minimálne 300 korún, môže si ich nechať zaslať na svoj bankový účet, ktorý má vyplnený v profile. U Refunda stačí 25 korún.

Vernostné body

VratnéPeníze majú tiež vernostný program, ale menej košatý ako Refundo. VratnéPeníze nezbierajú recenzie na nákupy, ako to robí Refundo.

 • 50 korún za registráciu, ktoré sú po registrácii hneď schválené.
 • 100 korún za každého doporučené nového člena, ktorý uskutoční nákup do 3 mesiacov od registrácie v hodnote minimálne 1 000 korún.
 • 20 korún za inštaláciu lišty do internetového prehliadača, ktorý klienta upozorňuje, v ktorých eShopoch je možné získať cashback cez VratnéPeníze.

Ciele vernostného programu sú tie isté ako u iných cashbackoch: motivovať nakupujúceho k ďalším nákupom a využitie nakupujúceho ako marketingového kanálu, kde nakupujúci bude pre VratnéPeníze získavať nových členov.

Na záver

Popísali sme dohromady už tri cashbacky, ktoré pôsobia v Českej republike. Fungujú na rovnakom princípe, líšia sa len v konštantách, ako majú nastavené bonusy a provízie. Uvidíme, či trh dokáže uživiť troch hráčov, alebo sa niekto ďalší pridá, alebo počet hráčov klesne... Online cashback je veľmi dobrá forma vernostného programu. Užívateľ nepotrebuje nič fyzického vlastniť, vie presne, koľko bodov má nazbieraných, vie presne, koľko bodov získa z každého nákupu. Ak k tomu pridáme cashback pri platbe kartou, dokáže kupujúci získať celkom zaujímavé zľavy.

Čo Ty na to?