SizeID.cz – voľba správnej veľkosti oblečenia

Andrej Probst, 21. september 2015, Inovácie, čítalo 2510 ľudí

Určite to poznáte... Pri nákupe oblečenia rôzne obchody používajú rôzne označovania veľkostí. Zákazník je tak zmätený a musí skúšať viacero veľkostí, kým nájde tú, čo mu sadne. Služba SizeID.cz chce nakupovanie oblečenia zjednodušiť a uľahčiť nakupujúcim výber správnej veľkosti. Ako to robí?

SizeID

Miery a veľkosti

V prvom rade sa musíte do služby registrovať a zmerať všetky potrebné veľkosti a dĺžky. K tomu vám stačí krajčírsky meter a niekto, kto vám s meraním pomôže. Stránka vás naviguje, ako presne odčítať jednotlivé veľkosti. Ako prvé síce vyberáte pohlavie, ale návodné obrázky sú určené hlavne ženám. Za 10 minút máte odobrané všetky miery, ktoré potrebujete.

SizeID

Odporučenie veľkosti

Máme všetky potrebné miery zmerané, ideme vyberať vhodnú veľkosť. Vieme, že každá odevná značka používa iné miery, preto ako prvé musíme zvoliť značku. SizeID nemá zmapované všetky značky. Ľahko sa môže stať, že vaša obľúbená značka bude chýbať. Chýba tam napríklad Blažek, Alain Delon...

Ako druhé volíte pohlavie, čo je zvláštne, keďže SizeID vaše pohlavie pozná z profilu.

Tretie volíte kategóriu oblečenia: obuv, spodné prádlo, horná časť tela, spodná časť tela.

Nakoniec volíte druh oblečenia, napríklad: športové oblečenie, obuv, nohavice, šortky... Obuv sa ďalej delí na pánsku, chlapčenskú a detskú. Podľa zadaných mier v profile by SizeID malo uhádnuť, pre koho sa hľadajú miery.

Nakoniec dostanete odporúčanú veľkosť aj s popisom, ako vám zvolený druh oblečenia bude sedieť na ktorej časti tela.

SizeID

Výber vhodnej veľkosti ako darček pre druhých

Vieme vybrať správnu veľkosť pre seba. Ak chceme niekoho druhého potešiť darčekom vo forme oblečenia, tak to nezvládneme, ak dotyčná osoba nepôjde s nami nakupovať a tým pádom darček nebude prekvapením. SizeID myslí aj na túto situáciu a umožňuje vyberať veľkosti aj pre druhé osoby. Potrebné je, aby si ostatné osoby vytvorili svoj profil na SizeID, zmerali svoje miery a povolili vám vyberanie veľkostí aj pre nich. Nemusíte sa báť, namerané miery sa druhým ľuďom ukazovať nebudú. Kamaráti však budú môcť pre vás vyberať vhodné veľkosti značiek a prekvapiť vás darovaním napríklad košele alebo blúzky. Výber správnej veľkosti prebieha rovnako, ako keď vyberáte veľkosť pre seba, len pred voľbou značky vyberiete osobu, pre ktorú hľadáte správnu veľkosť.

Na záver

Služba je pekná a budem ju využívať. Zaujímavá môže byť pre deti, ktorým sa veľkosti v čase menia. Nájde sa niekto, kto bude profil detí pravidelne upravovať?

Taktiež som zvedavý na to, ako SizeID presvedčí niektorých ľudí, aby službu využívali, ktorí sa za svoje miery hanbia a nechcú ich vidieť napísané. Nieto ešte zdieľať hoci len konfekčné veľkosti.

Ako ste na tom vy pri nakupovaní oblečenia? Poznáte svoju veľkosť pre každú značku?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Jula, 22. september 2015 09:12:50

Prijala by som taku sluzbu na urcovanie velkosti detskych pancusiek :)