Půjčka bez papíru – peniaze na účte do 15 minút

Andrej Probst, 2. máj 2016, Bankovníctvo, čítalo 3836 ľudí

Česká spořitelna prišla ako prvá finančná inštitúcia s pôžičkou – Půjčka bez papíru, ktorá je celá online a peniaze dostane klient na účet reálne do 15 minút po dokončení žiadosti o pôžičku. Online pôžičky ponúkajú niektoré nebankové úverové spoločnosti ako napríklad Zaplo.

Půjčka bez papíru

Spotrebiteľské úvery sú komoditou

Pôžičky alebo tiež nazývané spotrebiteľské úvery dnes ponúka množstvo bánk a nebankových úverových spoločností. Veľmi sa od seba nelíšia. Všetky majú rovnaké parametre: výšku požičanej sumy, dĺžku splácania, úrokovú mieru a pravidelnú splátku. K tomu ešte zo zákona je potrebné poskytovať informáciu o RPMN. Jednotlivé ponuky sa od seba líšia viac menej len hodnotami parametrov. Spotrebiteľské úvery sa stali komoditou.

Čím sa môžu jednotlivé ponuky líšiť od konkurencie? Kde je priestor pre konkurenciu?

Dostupnosť úveru

Všetky subjekty ponúkajúce spotrebiteľské úvery riešia základnú vec, dostupnosť svojich produktov v správnom čase (práve teraz potrebujem niečo zaplatiť, ak nezaplatím, hrozí mi strata), na správnom mieste (práve na tomto mieste/v tomto obchode potrebujem niečo zaplatiť, ak nebudem mať peniaze, tak si danú vec nekúpim), pre správnych klientov (nemám dostatok financií).

Najrýchlejšia online pôžička

Půjčka bez papíru, okrem toho, že je úplne online, je najrýchlejšou online pôžičkou. Klient sedí doma, má prístup na internet a zažiada o úver. Česká spořitelna urobí scoring klienta, vyhodnotí, či klientovi pôžičku poskytne, ak je výsledok kladný, klient dostane na účet do 15 minút požiadanú sumu peňazí.

Takto rýchlo je možné peniaze posielať len medzi účtami z jednej finančnej inštitúcie. Sporiteľňa to vyriešila tak, že v najväčších bankách v ČR (Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank) má otvorený účet, na ktorom drží peniaze pre poskytovanie rýchlych pôžičiek a z týchto účtov posiela peniaze klientom.

Transakčné systémy v bankách nefungujú vždy 24x7. A tak prevody medzi účtami jednej inštitúcie môžu byť časovo obmedzené, väčšinou na pracovnú dobu. Pokiaľ klient bude žiadať o Půjčku bez papíru v pracovnom čase, do 15 minút bude mať peniaze na svojom účte.

Seamless služba

Aj na komoditnom trhu je stále čo zlepšovať a prekonávať tak konkurenciu. Sporiteľňa sa vydala správnym smerom a posunula kvalitu poskytovania úveru o ďalšiu úroveň smerom k seamless (hladkej) službe. Ak chcem úver a žiadam oň teraz, tak chcem hneď aj peniaze, nechcem čakať deň, dva, kým mi prídu na účet.

Čo sa dá ešte zlepšiť na spotrebiteľských úveroch?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

MORRISON HURLEY, 22. november 2017 16:02:25

Ahoj,

Toto je pán Morrison Hurley. Oznamujem širokej verejnosti, že ponúkame úverové služby s 2% sadzbou. Výška úveru sa pohybuje od 1000 EUR do 25 000 000 EUR. Náš úver je rýchly a jednoduchý a dá sa spracovať do 24 hodín od schválenia. Takže potrebujete pôžičku na zaplatenie dlhov? Potrebujete úver na kúpu auta alebo domu? Potrebujete podnikateľský úver alebo osobnú pôžičku? Kontaktujte nás a sme pripravení pomôcť.

Emailová adresa:

morisonhurley@gmail.com

Morrison Hurley.

Erik Cebik, 5. máj 2016 13:58:38

Heh, je este par veci... poskytnutie uveru na 'click' pre existujucich klientov (CSAS predsa pozna prijmy/profil klienta), individualny pricing, ci automatizovana uprava terms pri napr. strate zamestnania

Juraj Tlsty, 5. máj 2016 11:55:52

Len poznamka k prvenstvu - Slovenska sporitelna takuto sluzbu ponuka svojim klientom uz par mesiacov...