Zaplo.cz požičia peniaze online bez nutnosti navštíviť pobočku a bez návštevy kuriéra

Andrej Probst, 2. november 2015, Bankovníctvo, čítalo 3270 ľudí

Zaplo je úverová spoločnosť (nebanková finančná inštitúcia) špecializujúca sa na poskytovanie krátkodobých pôžičiek tzv. mikropôžičiek. Doba splácania sa pohybuje okolo 7 až 30 dní s možnosťou predĺženia splatnosti o 7, 14 až 30 dní. Požičať si je možné od 1 000 do 8 000 korún. Aby mohli mikropôžičky fungovať, je potrebné, aby proces zjednania úveru bol čo najrýchlejší. U Zapla si klient zjedná úver jedine online bez nutnosti navštívenia pobočky, bez návštevy kuriéra, bez podpísania papierovej zmluvy. Všetko sa deje elektronicky na internete.

Zaplo, tak isto ako Fio banka, využíva možnosť uzavrieť zmluvu s klientom elektronicky dištančným spôsobom, čo umožňuje zákon 253 z roku 2008. Proces získania úveru je potom veľmi jednoduchý, rýchly a pohodlný.

 1. Ako prvé klient určí, koľko peňazí a na ako dlhú dobu si chce požičať.
 2. Nasleduje vyplnenie formuláru so všetkými potrebnými identifikačnými údajmi, kontaktnými údajmi a informáciami potrebnými k určeniu bonity klienta (zdroj príjmov, mesačný príjem).
  Zaplo.cz
 3. V tomto okamihu je žiadosť o pôžička predbežne schválená. Potrebné je ešte vložiť fotokópie dokladu totožnosti, ako vyžaduje zákon.
  Zaplo.cz
 4. Zaplo využíva online službu Netverify by Jumio, pomocou ktorej nahráva a kontroluje kópie občianskeho preukazu alebo cez webkameru odfotí občiansky preukaz. Potrebné je získať prednú i zadnú stranu preukazu, z ktoré sa vyťažia potrebné informácie pre identifikáciu klienta, ako to vyžaduje zákon (číslo preukaze, platnosť, vydavateľ…)
 5. Posledným krokom zo strany klienta je zaslanie verifikačnej platby 1 koruny na účet Zapla s individuálnym variabilným symbolom. Takto Zaplo získa číslo účtu, ktoré zákon vyžaduje pre uzavretie zmluvy na diaľku.
  Zaplo.cz
 6. Na koniec klient čaká na potvrdenie od Zapla, že pôžička bola schválená a že sa mu peniaze posielajú na účet.

Klient Zapla sa pri získavaní úveru nemusí s nikým zo spoločnosti osobne stretnúť a nemusí podpísať žiaden papier. Zostáva mu už len úver riadne splatiť a prípadne požiadať o ďalší.

Ktoré ďalšie úverové finančné spoločnosti začnú poskytovať skutočné online pôžičky?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Agnesa, 22. november 2017 23:26:03

Dobry den chcela bi som zobrat pozicku 2000€ na starobny dvochodok a dovsky spolu dostavam 315€ ak sa da ze sa nemusim snikim stretnúť ani nikam chodit tak bi som rada zobrala dakujem

Andrej Probst, 5. november 2015 07:15:37

Zákon 253/2008 vyžaduje pri zriaďovaní online zmluvy kópiu dvoch dokladov a doklad o vlastníctve účtu. Preverujem, ako si s tým poradili v Zaplo.