WebRebel – online vzdelávací kurz pre tvorbu web stránok

Andrej Probst, 4. december 2015, Vzdelávanie, čítalo 2055 ľudí

WebRebel.cz i WebRebel.sk je online platforma pre vzdelávacie kurzy pre ľudí, čo chcú tvoriť webové stránky. WebRebel ponúka online kurzy pre začiatočník i pokročilých. Po absolvovaní kurzov budú účastníci vedieť sami postaviť statický i dynamický web. Naučia sa tvoriť v HTML, JavaScripte i PHP.

WebRebel ponúka len svoje kurzy. Nie je určený pre ďalších školiteľov.

WebRebel

Ako online kurz prebieha

  1. Študent sa prihlási do webového prostredia WebRebelu, vyberie kurz, ktorý uhradí a získa prístup ku kurzom.
  2. Kurz sa skladá z niekoľko na seba nadväzujúcich videí, ktoré je rozumné vzhliadnuť postupne po poradí. Je možné vyberať jednotlivé videá v rôznom poradí, ak by si chcel študent niektoré časti zopakovať, alebo naopak niektoré preskočiť.
  3. Je na každom študentovi, aké tempo učenia zvolí.
WebRebel

Vlastnosti kurzov

  • Cena kurzu: WebRebel ponúka práve tri kurzy: Základy tvorby webových stránok za 4 849 korún, PHP: Tvorba dynamických webov za 5 399 korún a Laravel: Tvorba dynamických webov 2 za 5 399 korún. Zakúpiť je možné aj komplet balík všetkých troch kurzov za 13 499 korún.
  • Prístup ku kurzu: kurzy majú neobmedzený prístup, čo znamená, že ktokoľvek má oprávnenie pristupovať ku kurzu, môže ho opakovane absolvovať koľko krát potrebuje.
  • Zakončenie kurzu: kurzy nekončia testom, ktorý by preveril získané vedomosti. Najlepšia sebakontrola, či účastník kurz zvládol, je postavenie vlastného webu.
  • Certifikát: kurz je od 1. 8. 2015 akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

Business model

WebRebel má vlastné školiace webové prostredie a ponúka len vlastné kurzy.

Každý kurz má svoju cenu. Študent si vyberie kurz, ktorý ho zaujíma, zaplatí ho pomocou platobnej brány TrustPay alebo prevodom cez účet a získa prístup ku kurzu. Získanú sumu za kurz dostane prevádzkovateľ WebRebela, ktorý je zároveň autorom kurzov.

Ak študent nebol spokojný s absolvovaným kurzom a definuje dôvod svojej nespokojnosti, WebRebel mu vráti peniaze, ktoré za kurz zaplatil.

Porovnanie so Seduo a VímVíc

WebRebel ponúka len svoje vlastné kurzy. Seduo a VímVíc sú platformami, ktoré vytvárajú priestor pre školiteľov, aby cez ne propagovali svoje kurzy.

WebRebel vyučuje hlavne tzv. hard skills. Kdežto Seduo a VímVíc sa venujú hlavne soft skills.

Čo Ty na to?