VímVíc - online vzdelávacie kurzy

Andrej Probst, 2. december 2015, Vzdelávanie, čítalo 1588 ľudí

VímVíc je ďalšia vzdelávacia platforma, ktorá vznikla v roku 2015 v Českej republike. Má ambície ponúkať kurzy z rôznych oblastí ako osobný rozvoj, podnikanie, financie, marketing, web, jazyky, zdravie, fitnes, hudba, software...

VímVíc má ambície stať sa jednotkou online vzdelávania. Konkurovať chce kvantitou ponúkaných kurzov. Je však veľa vecí, kde by sa mohla inšpirovať od konkurencie.

VímVíc

Ako online kurz prebieha

  1. Študent sa prihlási do webového prostredia VímVíc pomocou prihlasovacích údajov, ktoré si vytvoril pri registrácii. VímVíc neposkytuje možnosť prihlasovania cez sociálne siete, čo tu chýba.
  2. Študent po prihlásení vyberie kurz, ktorý ho zaujal.
  3. Kurz sa skladá z niekoľko na seba nadväzujúcich videí, ktoré je rozumné vzhliadnuť postupne po poradí. Je možné vyberať jednotlivé videá v rôznom poradí, ak by si chcel študent niektoré časti zopakovať, alebo naopak niektoré preskočiť.
  4. Kurz je študentovi stále dostupný, aj keď má prezreté všetky videá. Chýba preverenie znalostí, získanie certifikátu a možnosť vyhodnotiť kvalitu kurzu účastníkom.
VímVíc

Vlastnosti kurzov

  • Cena kurzu: kurzy vo VímVíc sa pohybujú od 279 do 3 630 korún. V ponuke chýbajú ukážkové kurzy zdarma, čo je škoda.
  • Prístup ku kurzu: po zakúpení kurzu máte neobmedzený prístup ku kurzu, môžete ho opakovane absolvovať koľko krát potrebuje. Kurz môžete prerušiť a dokončiť neskôr.
  • Zakončenie kurzu: kurzy nekončia testom. Nadobudnuté vlastnosti sa neoverujú, čo je škoda.
  • Certifikát: po absolvovaní kurzu účastník certifikát nezíska. Čo je škoda. Nejaké potvrdenie by sa zišlo.

Business model

Každý kurz má svoju cenu. Študent si vyberie kurz, ktorý ho zaujíma, zaplatí ho pomocou platobnej brány GoPay alebo prevodom z bankového účtu a získa prístup ku kurzu. Získanú sumu za kurz si delí autor kurzu a VímVíc ako vyučovacia platforma.

Stručné porovnanie so Seduom

VímVíc ponúka viac kurzov a z viacerých kategórií. Seduo má kurzov menej a sústreďuje sa len na pár oblastí. Seduo má koncept kurzov viac prepracovaný. VímVíc má ešte čo doháňať, aby sa dostal na úroveň Sedua.

Čo Ty na to?