Taxify.eu – agregátor taxislužieb z Estónska

Andrej Probst, 5. október 2015, Inovácie, čítalo 2374 ľudí
Taxify.eu

Počet virtuálnych taxislužieb v Českej republike i na Slovensku stále narastá. To určite uvítajú hlavne klienti, ktorí budú mať široký výber, cez ktorú službu si objednajú taxík. Konkurencia taxislužieb je vysoká, nové taxislužby sa potrebujú dostať do povedomia cestujúcich a tak takmer každá nová taxislužba ponúka prvú jazdu zdarma. Kto sa chcete taxíkom voziť po meste zdarma, teraz je ten pravý čas. Nielenže sa zdarma odveziete, zoznámite sa s rôznymi taxislužbami.

Väčšie množstvo virtuálnych taxislužieb je prínosom aj pre samotných taxikárov. Aj tí majú možnosť vybrať si svojho dispečera. Získavanie klientov môže nechať na klasickú telefónnu ústredňu, alebo túto prácu zveria technike, konkrétne mobilnej aplikácii. Jeden taxikár tak môže doobeda obsluhovať cestujúcich od telefónneho dispečera, poobede od jednej virtuálnej taxislužby a večer od druhej virtuálnej taxislužby. A druhý deň úplne inak.

Dnes si predstavíme ďalšiu virtuálnu taxislužbu – estónsku taxislužbu Taxify.eu.

Taxify.eu

Výber konkrétneho taxíku

Vo výbere taxíku sa Taxify viac podobá HopINu. Cestujúci má možnosť vybrať taxík, ktorým sa chce odviesť. Pri výbere vidíte hodnotenie taxikára na škále od jedna do päť, typ auta a spôsoby platenia. U niektorých je možné platiť len v hotovosti, niektorí taxikári umožňujú aj platbu kartou.

Taxify app

Spôsoby platby

Platforma Taxify umožňuje niekoľko platobných metód, avšak nie všetky sú prístupné v každom meste. V prípade iOS a Android platformy je možné platiť kartou priamo v appke podobne, ako je tomu u taxislužby Uberu. Čo sa týka Windows Phone, tam zatiaľ platenie prebieha priamo u taxikára v hotovosti alebo kartou.

Obslúžená lokalita

Taxify ponúka svoje služby v zahraničných európskych mestách. V Českej republike vás odvezie len v Prahe. Na Slovensku zatiaľ nie je.

Mobilná platforma

Taxík cez Taxify si objednáte len cez mobilnú appku. Na výber máte všetky tri hlavné mobilné platformy Android, iOS i Windows Phone.

Taxikárska koncesia

Taxify je agregátorom taxislužieb, ktoré majú taxikárov s koncesiou. Taxify preveruje každého taxikára, ktorý chce využívať ich služby, či má platné všetky potrebné dokumenty pre prevádzkovanie taxislužby.

Taxikár si do svojho mobilného zariadenia nainštaluje dispečerskú mobilnú appku.

Na záver

Taxify využíva len licencovaných taxikárov podobne, ako to robí Hopin a Liftago. Platbu za jazdu však spracováva Taxify podobne, ako to robí Uber.

Koľko virtuálnych taxislužieb sa uživí dlhodobo v Prahe a Bratislave? Aký je váš tip?

Čo Ty na to?