Platba bitcoinami v GoPay

Andrej Probst, 14. december 2015, Bankovníctvo, čítalo 2246 ľudí

Platobná brána GoPay pridala do svojho zoznamu akceptovaných platobných metód pre Českú i Slovenskú republiku najnovšie aj platbu bitcoinami. To znamená, že obchodníci môžu svojim zákazníkom umožniť platiť za tovar a služby bitcoinami. Je potom na rozhodnutí obchodníka, či si bitcoiny ponechá vo svojej bitcoinovej peňaženke, alebo ich nechá zmeniť na koruny platobnou bránou a ponechá si koruny. V druhom prípade obchodník nemusí mať bitcoinovú peňaženku ani žiadne bitcoiny, ale stále bude mať možnosť prijímať bitcoinové platby.

Gopay Bitcoin

Združená platobná brána GoPay sa dohodla s bitcoinovou platobnou bránou BitcoinPay a začala poskytovať svojim zmluvným partnerom možnosť prijímať platby v bitcoinoch. Cenová politika GoPay sa nemení. Obchodník za každú prijatú platbu zaplatí GoPay transakčný poplatok 3 koruny plus 2,2 % z ceny transakcie. Ak by obchodník integroval čisto len platobnú bránu BitcoinPay, tak by za transakciu platil len 0,8 % z ceny transakcie. Pre obchodníka je pohodlnejšie implementovať a starať sa o jednu združenú platobnú bránu, ako prevádzkovať niekoľko rôznych platobných brán. Uvidíme, ako sa online obchodníci zachovajú, čomu dajú prednosť.

BitcoinPay

V Českej i Slovenskej republike sa tak v decembri 2015 skokovo rozšíril počet akceptačných miest prijímajúcich bitcoiny. Obchodníci majú teraz výrazný náskok pred kupujúcimi, ktorí ešte nie sú zvyknutí platiť bitcoinami v eShopoch.

Čo je potrebné na to, aby kupujúci využívali bitcoiny na platenie v eShopoch?

Čo Ty na to?