Bitcoinpay.com – najrýchlejšie Bitcoin platby u obchodníka

Andrej Probst, 3. november 2015, Bankovníctvo, čítalo 3282 ľudí

Bitcoinpay.com je český startup, ktorý vytvoril Bitcoinovú platobnú bránu, cez ktorú môžu obchodníci prijímať platby v Bitcoinoch a banky a zmenárne môžu meniť klientom Bitcoiny na tradičné meny ako koruny, zloté, eurá a doláre.

Bitcoinpay má niekoľko výhod oproti svojej konkurencii, čo robí ich riešenie zaujímavým a užitočným pre obchodníkov a banky.

Pre koho je Bitcoinpay určené

 • Pre obchodníkov, ktorí chcú prijímať platby od zákazníkov v Bitcoinoch. Obchodník nemusí mať žiadne skúsenosti s Bitcoinami, nemusí mať ani Bitcoinovú peňaženku. Na účet mu prídu vždy peniaze v tradičnej mene, ktoré si zvolí. Bitcoinová platobná brána sa stará o prevod Bitcoinov od zákazníka na tradičnú menu pre obchodníka.
 • Pre integrátorov, ktorí vytvárajú platobné brány pre obchodníkov. Existuje niekoľko platobných brán s niekoľkými možnosťami platieb (platba kartou, platobným tlačidlom banky, virtuálnou peňaženkou…). Za úvahu stojí pridať platbu Bitcoinami.
 • Pre finančné inštitúcie a zmenárne. Banky a zmenárne môžu svojim klientom umožniť meniť Bitcoiny na tradičné meny. Bitcoinpay si rozumie s mnohými menami. V elektronickom bankovníctve alebo v mobilnom bankovníctve by zákazníci mohli meniť Bitcoiny na koruny/eurá.

Priebeh Bitcoin platby cez Bitcoinpay u obchodníka

Bitcoin platba
 1. Klient v eShope obchodníka vyberie tovar alebo službu o ktorú má záujem a vloží do virtuálneho nákupného košíku.
 2. eShop vypočíta a zobrazí zákazníkovi cenu v tradičnej mene za objednaný tovar a služby. Napríklad v korunách alebo eurách.
 3. Klient sa rozhodne zaplatiť v Bitcoinoch.
 4. Bitcoinová platobná brána Bitcoinpay prepočíta tradičnú menu na Bitcoiny na základe aktuálneho kurzu na Bitcoinovej burze a tu ponúkne kupujúcemu.
 5. Kupujúci zaplatí zo svojej Bitcoinovej peňaženky cenu v Bitcoinoch, ktoré prídu do Bitcoinovej peňaženky Bitcoinpay, ktorý potvrdzuje prijatie platby obchodníkovi, ktorý následne akceptuje platbu od klienta a expeduje tovar alebo službu.
 6. Bitcoinpay na Bitcoinovej burze zmení získané Bitcoiny na tradičnú menu, ktorú prijíma obchodník. To môže trvať aj niekoľko hodín. Bitcoinpay garantuje získanie tradičnej meny do jedného dňa. Čiže na druhý deň po uskutočnení obchodu na obchodník na účte peniaze za predaný tovar alebo službu.

Výmena Bitcoinov na tradičnú menu

Bitcoin zmenáreň
 1. Zákazník v online službe banky zadá počet Bitcoinov, ktoré chce zmeniť, vyberie tradičnú menu a účet, na ktorý mu majú prísť peniaze v tradičnej mene.
 2. Bitcoinpay vypočíta, koľko peňazí dostane klient za svoje Bitcoiny.
 3. Klient akceptuje výmenný kurz.
 4. Klient pošle zo svojej Bitcoinovej peňaženky Bitcoiny do Bitcoinovej peňaženky Bitcoinpay.
 5. Bitcoinpay na Bitcoinovej burze zmení získané Bitcoiny na tradičnú menu, ktorú si klient zvolil. To môže trvať aj niekoľko hodín. Bitcoinpay garantuje získanie tradičnej meny do jedného dňa. Čiže na druhý deň po zadaní príkazu pribudnú na účte klienta peniaze v tradičnej mene.

Výhody Bitcoinpay oproti konkurencii

 • Bitcoinpay si berie od obchodníka z každej uskutočnenej platby cez ich Bitcoinovú platobnú bránu 0,8 % z výšky platby. Ak to porovnáme s platbou kartou, kde je poplatok z transakcie niekoľko percent, tak platby Bitcoinami vychádzajú výrazne lacnejšie.
 • Bitcoinpay dokáže potvrdzovať Bitcoinové transakcie rýchlejšie ako konkurencia. V praxi to znamená, že dokážu obchodníkovi potvrdiť prijatie Bitcoinou od kupujúceho vo veľmi krátkom čase, rádovo pár sekúnd. Bitcoinpay využíva svoje niekoľkoročné skúsenosti s platobnými metódami.
 • Široké možnosti integrácie Bitcoinovej platobnej brány. Bitcoinpay ponúka API i white labeling (platba priamo v prostředí obchodníka). Bitcoinpay je už teraz integrovaný do niekoľkých pluginov do eShopov – opencart, PrestaShop, WooCommerce, Magento. Chystá sa integrácia do platobného systému GoPay.
 • Možnosť automatickej refundácie, ak transakcia skončila s chybou.
 • Obchodník si môže vybrať v akom pomere chce dostávať platbu od zákazníka v Bitcoinoch a v tradičnej mene. Pomer môže upravovať priebežne podľa vlastného uváženia. Môže prijímať len tradičnú menu, len Bitcoiny alebo 50 % Bitcoinov a 50 % tradičnej meny.

Plány Bitcoinpay do budúcna

 • Vytvorenie mobilného platobného terminálu mPOS, aby obchodníci mohli prijímať Bitcoiny kdekoľvek, kde je internet. Začnú s Android platformou.
 • Orientovanie na integrátorov a finančné inštitúcie.

Ktorá banka v našich končinách bude meniť Bitcoiny ako prvá?

Čo Ty na to?