KupNaJisto.cz – odložená platba

Andrej Probst, 28. október 2015, Inovácie, čítalo 3060 ľudí
KupNaJisto.cz

V Českej republike pôsobia už dve platobné metódy s odloženou platbou. Minule sme predstavili Twisto, dnes sa pozrieme na KupNaJisto. Zákazník v internetovom obchode vyberie tovar, nechá si ho doručiť a platí až po tom, čo je tovar doma. Platba pomocou KupNaJisto je veľmi pohodlná, netreba zadávať žiadne údaje. Odpadajú starosti so získavaním peňazí späť, ak tovar potrebujete vrátiť. Je to vhodná platobná metóda aj pre tých, ktorí aktuálne nemajú dosť peňazí, ale potrebujú danú vec kúpiť.

KupNaJisto.cz

Odložená platba za tovar u KupNaJisto

KupNaJisto.cz je online služba, ktorá vám umožňuje tovar kúpiť, vyskúšať ho a zaplatiť až vtedy, kedy ste s tovarom spokojný. Ak vám tovar nevyhovuje, vrátite ho a nemáte žiadne starosti s navrátením peňazí, pretože ste za tovar ešte neplatili. Vrátiť tovar musíte stihnúť do 14 dní od nákupu. Ak tovar nevrátite, musíte do 14 dní zaň zaplatiť.

Nákup tovaru na internete pomocou platobnej metódy KupNaJisto.cz prebieha rovnako, ako u Twista:

 1. V eShope u obchodníka si vyberiete tovar, ktorý chcete kúpiť.
 2. Vybraný tovar vložíte do nákupného košíka, potvrdíte objednávku a prejdete k platbe.
 3. Ako platobnú metódu zvolíte KupNaJisto.
  1. V tomto momente za tovar stále nič neplatíte. Tovar obchodníkovi zaplatí KupNaJisto miesto vás. Vám poskytne krátkodobú pôžičku – spotrebiteľský úver, za ktorý od vás bude pýtať poplatok 39 korún.
 4. Obchodník vám tovar doručí aj s faktúrou so splatnosťou odloženou o 14 dní. Odloženie splatnosti o ďalších 10 dní stojí 49 korún. Ako príjemca platby je určený KupNaJisto, nie obchodník.
 5. Tovar si vyskúšate.
  1. Ak je všetko v poriadku, uhradíte faktúru KupNaJisto, nie obchodníkovi. Uhradenie tovaru je vlastne splatenie pôžičky, čo môžete urobiť bankovým prevodom alebo poštovou poukážkou.
  2. Ak s tovarom nie ste spokojný, tovar vrátite obchodníkovi do 14 dní a KupNaJisto si vyžiada peniaze za tovar od obchodníka späť. Suma na vašom účte je po celý čas nezmenená, odpadnú vám starosti s vrátením peňazí od obchodníka. Môžete veselo nakupovať ďalej.

Kup Najisto Klub

KupNaJisto ponúka možnosť stať sa členom klubu Kup Najisto. V tomto prípade prebieha nákupný proces rovnako, ako sme ho popísali vyššie. Rozdiel je len v tom, že sa platí za všetok tovar nakúpený cez KupNaJisto.cz v mesiaci M až do 20. dňa nasledujúceho mesiaca. Čiže celý mesiac nakupujete a platíte cez KupNaJisto. Neminuli ste žiadnu korunu. Až nasledujúci mesiac zaplatíte za všetky objednávky z predchádzajúceho mesiaca. V praxi platíte 20 až 51 dní po zrealizovaní nákupu.

Mesačný limit u KupNaJisto je 5 000 korún. Členovia klubu Kup Najisto môžu limit navýšiť až na 30 000 korún. Zvyšovanie limitu je podmienené niekoľkými včasnými platbami objednávok.

Porovnanie s Twistom

 • Poplatok za odloženú platbu je u KupNaJisto vyšší o 10 korún oproti Twistu.
 • U KupNaJisto je možné platbu odložiť o 5 dní viac ako u Twista.
 • Mesačné limity pre členov klubov na nákup s odloženou platbou sú u KupNaJisto vyššie o 20 000 korún oproti Twistu.
 • V súčasnosti si každá odložená platba hľadá svojich obchodníkov. Zatiaľ nevieme o obchodníkovi, ktorý by vo svojom eShop ponúkal oba systémy odloženej platby pre svojich zákazníkov.
 • Twisto umožňuje hradiť faktúry platobnou kartou. KupNaJisto nie.

V ktorých momentoch využijete odloženú platbu?

Čo Ty na to?