mBank.sk počíta čokoládové mince v prasiatku na Facebooku

Andrej Probst, 1. január 2016, Inovácie, čítalo 2611 ľudí

Facebook sa stal bežným marketingovým nástrojom na Slovensku i v Čechách. Využívajú ho firmy v prvom rade na zvýšenie návštevníkov Facebookovej stránky, na ktorej firma prezentuje samú seba a produkty a služby, ktoré ponúka.

V tomto blogu predstavíme jednu predvianočnú minihru od slovenskej mBank.

mBank.sk má založenú verejnú Facebook stránku pre inštitúcie, kde informuje svojich klientov i neklientov o novinkách, hľadá nových zamestnancov, reaguje na podnety od návštevníkov Facebooku, zabáva ľudí... Na tejto stránke spustila 17. decembra 2015 tipovaciu súťaž. Všetky tipy sú verejné, každý vidí, kto koľko tipoval.

Koľko čokoládových mincí je v prasiatku?

mBank a Facebook

Zadanie tipovacej súťaže bolo uhádnuť, koľko čokoládových mincí sa zmestilo do skleneného prasiatka, ktorého fotografia bola priložená k otázke. Výhrou je samotná pokladnička aj s obsahom. Výhercom sa stane ten, kto uhádne presný počet. Ak sa taký nikto nenájde, výhercom sa stanú tipujúci s tromi najbližšími tipmi. Hráči mohli tipovať jeden deň.

71 čokoládových eur sa zmestí do prasiatka

mBank a Facebook

Hry sa zúčastnilo 475 hráčov. Banke sa podarilo v rámci jedného dňa pritiahnuť do hry a na svoju Facebook stránku 475 hráčov. To znamená, že 475 ľuďom sa na Timeline svojich facebookových účtoch zobrazil odkaz na facebookovú stránku mBank. A tak kamaráti a známi týchto ľudí mali možnosť pri vidieť odkaz na mBank. Reklamným médiom je Facebook a jeho užívatelia.

Správnu odpoveď nikto neuhádol. Najbližšie tipy boli 70, 69 a 68 kusov. Zo štatistického pohľadu je zaujímavé, že drvivá väčšina tipov bola menšia ako 71.

Na záver

Príprava takejto hry zaberie minimum času. Samotná výhra – tri prasiatka s čokoládou – veľa nestojí. Návštevníkov Facebooku však pobaví a pozitívnym spôsobom ovplyvní ich vzťah k banke. A možno nabudúce, keď budú vyberať nejaký finančný produkt, spomenú si na mBank.

Zopár nezvyčajných tipov:

  • Ak sa k tomu dostanú moje deti, tak ani jedna
  • 51 a výherca dostane skutočné mince
  • Nezáujem, radšej prestaňte klamať klientov

Čo Ty na to?