Koupito.cz – nová forma nákupu na splátky bez navýšenia

Andrej Probst, 13. november 2015, Inovácie, čítalo 1639 ľudí

Koupito.cz je nová online služba v Českej republike, ktorá umožňuje svojim užívateľom nakupovať produkty v českých eShopoch tak, že za produkty zaplatí Koupito a užívateľ spláca cenu produktu v mesačných splátkach formou spotrebiteľského úveru. Cena produktu nie je navýšená a úrok na spotrebiteľskom úvere je nulový. Jedna objednávka u Koupit môže obsahovať až 5 položiek z rôznych eShopov a cena nesmie presiahnuť 30 000 korún a musí byť aspoň 500 korún.

Koupito vsádza na to, že užívatelia sa naučia nakupovať so spotrebiteľským úverom a časom si na úver kúpia aj hodnotnejšie veci.

Spotrebiteľský úver poskytuje Home Credit. Službu vytvoril a prevádzkuje Creative Dock.

Koupito.cz

Benefity pre kupujúceho

 • Kupujúci nemusí hneď platiť za tovar, ktorý si objedná. Miesto toho platbu rozdelí do 1 až 12 mesiacov a to bez navýšenia.
 • Kupujúcemu sa zjednoduší objednávanie na webe. Ak sa raz registroval do Koupito.cz, potom už len stačí URL odkaz na produkt, ktorý chce kúpiť. Zvyšok objednávky (vyplnenie objednávkového formulára) obstará Koupito.cz.
 • Kupujúci kúpi až 5 produktov z rôznych eShopov z jedného miesta. Nemusí zadávať 5 objednávok, bude len jedna.

Nákupný proces

 1. Kupujúci si vyberie tovar v niektorom z českých eShopov a skopíruje URL odkaz zvoleného produktu do stránky Koupito.cz.
 2. Kupujúci na stránkach Koupit.cz zvolí, ako dlho chce splácať vybraný tovar. Na výber je 1 až 12 mesiacov. Proporcionálne k tomu sa vypočíta mesačná splátka.
  Koupito.cz
 3. Kupujúci vyplní osobné a kontaktné údaje o sebe.
 4. Nasleduje telefonický kontakt medzi kupujúcim a Home Creditom. Operátor preverí dostupnosť vybraného tovaru a pripočíta náklady na jeho dodanie kupujúcemu (napríklad cena za dopravu). Získa sa tak konečná cena objednávky.
 5. Operátor potrebuje identifikovať kupujúceho. Využije pri tom zákon 253/2008, ktorý umožňuje uzavierať zmluvu o finančnom produkte (spotrebiteľskom úvere) na diaľku cez internet, konkrétne cez stránky Koupito.cz, kde kupujúci vloží kópie dvoch dokladov totožnosti a čísla účtu, z ktorého bude splácať úver.
 6. Operátor ďalej nechá zaslať kupujúcemu potvrdzovaciu SMSku, ktorou kupujúci podpíše elektronicky dve zmluvy:
  1. Zmluvu o spotrebiteľskom úvere
  2. Príkaznú zmluvu, kde kupujúci poskytuje právo Home Creditu nakupovať tovar v jeho mene vybrané produkty vo zvolených eShopoch.
 7. Home Credit zaplatí za tovar priamo eShopu, ktorý doručí tovar kupujúcemu.
 8. Kupujúci spláca kúpený tovar formou spotrebiteľského úveru priamo Home Creditu.

Na záver

Blížia sa Vianoce. Načasovanie spustenia tejto služby je ideálne. Koupito.cz ponúka vianočný zľavový kupón vo výške 150 korún, aby podporil predaj svojej služby. Kupón sa sám zobrazí pri dlhšej nečinnosti na stránkach Koupito.cz.

Bude zaujímavé sledovať, ako dlho zostane úver bez navýšenia a s nulovou úrokovou mierou. A teda či služba pritiahne dostatok klientov, ktorý si zoberú vyšší spotrebiteľský úver, ktorý už nebude zdarma.

Ak nemáte vianočné darčeky nakúpené, môžete vyskúšať nakupovanie cez Koupito.cz.

Čo Ty na to?