Boon. – medzinárodná predplatená mobilná platobná karta

Andrej Probst, 10. december 2015, Bankovníctvo, čítalo 2952 ľudí

Nemecká banka Wirecard spustila v novembri 2015 novú mobilnú finančnú službu a to predplatenú mobilnú platobnú kartu Boon. . Užívateľ nepotrebuje plastovú kartu. Postačí len NFC mobil s nahratou mobilnou aplikáciou Boon. Ide o MasterCard kartu, kde bezpečnostný element je uložený v cloude (ide o HCE – host card emulation). Môžeme to nazvať virtuálnou platobnou kartou, s ktorou je možné platiť všade tam, kde prijímajú bezkontaktné platobné karty MasterCard.

Boon.

Appka Boon. je dostupná zatiaľ len na pre Android mobilné telefóny v Google Play Store v Nemecku, Holandsku, Rakúsku a Belgicku. Wirecard má ambície službu rozšíriť do ďalších krajín. Kto si chce appku stiahnuť mimo Google Play, môže využiť tento odkaz.

Tri druhy predplatených kariet

Boon. Ponúka tri varianty predplatených kariet:

  1. Karta Start je predplatená karta nabitá s kreditom 5 eur a nie je možné ju dobíjať. Je to obdoba darčekovej predplatenej karty. Pozor, 5 eur je uvítací bonus od Boon.u.
  2. Karta Basic je už dobíjateľná predplatená karta s maximálnym kreditom 2 500 eur. Užívateľ sa však musí čiastočne identifikovať.
  3. Karta Plus je tiež dobíjateľná s najvyšším limitom 5 000 eur. Užívateľ musí byť čiastočne identifikovaný.
Boon.

Dobíjanie Boon.u

Karty Basic a Plus je možné aktuálne dobíjať dvomi spôsobmi:

  1. Prevodom z bankového účtu.
  2. Platbou cez platobnú kartu. Platobná brána Boon.u je schopná platobnú kartu si "zapamätať" a dobíjať automaticky, keď kredit na Boon. karte klesne pod určený limit.

V budúcnosti majú pribudnúť ďalšie spôsoby dobíjania.

Poplatky

  • Služba Boon. je prvý rok používania zdarma. Potom užívateľ platí 99 centov za mesiac.
  • Dobíjanie z bankového účtu prevodom je zdarma.
  • Dobíjanie kartou stojí 1 % z dobíjanej sumy, minimálne však 1 euro.
  • Za použitie karty v zahraničí zaplatíte 1,25 % z platenej sumy.

Platby cez Boon.

Mobilom je možné platiť všade tam, kde je terminál akceptujúci bezkontaktné platobné karty od MasterCardu. Stačí priložiť mobil k terminálu a zadať PIN v appke pre potvrdenie platobnej transakcie. Užívateľský telefón nemusí byť pripojený na internet. Appka si udržiava 5 jednorazových kódov, ktoré je možné použiť pre offline platby. Potom je potrebné sa pripojiť na internet a platiť v online režime, poprípade získať ďalší 5 kódov pre offline transakcie.

Na záver

Boon. je pohodlný plne mobilný bezpečný platobný nástroj, ktorý vám dá na začiatok 5 eur, aby si užívatelia zvykli nahradiť peňaženku a platobnú kartou za mobilnú appku.

Čo Ty na to?