DO Note – vytvor si vlastný zápisník v mobile

Andrej Probst, 31. december 2015, Inovácie, čítalo 2588 ľudí

DO Note je mobilná aplikácia pre mobilné operačné systémy Android a iOS, pomocou ktorej si môže vlastník telefónu vytvárať vlastné zápisníky. Užívateľ definuje, čo sa má stať s textom, ktorý napíše v mobilnej aplikácii. Zvyšuje sa tak komfort, nie je nutné otvárať niekoľko aplikácií, stačí text raz napísať a DO Note sa postará o ďalšie spracovanie vytvoreného textu.

DO Note

Užívateľ má na výber, či použije klasickú službu na vytváranie poznámok. Alebo si vytvorí službu vlastnú, poprípade niekoľko vlastných zápisníkov. Najprv užívateľ vyberie zápisník, ktorý chce použiť, spustí ho, zapíše, čo potrebuje a DO Note ďalej spracuje napísaný text. DO Note je zintegrovaný s mnohými ďalšími mobilnými aplikáciami, ktoré je možné zapojiť do vytvárania návodov (recipes), ktoré sa majú vykonať nad zapísaným textom. Je to ten istý princíp ako u DO Button s tým rozdielom, že spúšťačom akcie nie je stlačenie virtuálneho tlačidla ale napísanie textu.

Užívateľ môže využiť už predpripravené návody, poprípade vytvárať vlastné návody/zápisníky a tie zdieľať.

Príklady použitia DO Note

DO Note

Príklady návodov, čo sa môže urobiť s napísaným textom v mobilnej aplikácii:

  • Vytvorenie udalosti do Google Calendar.
  • Poslať správu do služby Slack.
  • Pridať nový úlohu do To-do zoznamu.
  • Publikovať text na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter, LinkedIn, Tumblr...
  • ...

Na čo by ste DO Note využili vy?

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Peter Levius, 6. január 2016 12:47:16

To znie coo, to musim skusit. Pride mi ze pisanie poznamok do Evernotu je vcelku neohrabane skusim to exportovat odtialto :)