Bitwalking – zarábajte chodením

Andrej Probst, 27. november 2015, Bankovníctvo, čítalo 2140 ľudí

Jeden startup prišiel s myšlienkou vytvoriť takú kryptomenu, ktorá by sa získavala zdravým pohybom – chodením. Túto kryptomenu nazvali ako Bitwalking. Má niektoré znaky spoločné s ostatnými kryptomenami, ako napríklad známe Bitcoiny (digitálna mena, peer to peer nezávislý systém), má však aj svoje špecifiká. To najväčšie je, že kryptomenu nie je možné vypočítať. Kryptomenu je potrebné odchodiť. Čím viac krokov urobíte, tým viac kryptomeny získate.

Chodením získate nejaké množstvo virtuálnej meny Bitwalking. Nezarobíte reálne peniaze. Bitwalking môže slúžiť ako motivačný nástroj, aby sa človek pohyboval, chodil, behal, bicykloval a za zdravý pohyb bude odmenený napríklad kryptomenou. Bude určený maximálny počet Bitwalkingov, ktoré je možné pohybom získať v rámci jedného dňa.

Na čo je to dobré?

Systém umožní získané Bitwalkingy prevádzať druhým užívateľom. Bitwalkingy bude možné vymeniť za reálne peniaze. Kto by vedel také niečo využiť?

Napríklad zdravotné poisťovne. Miesto vernostného programu, v rámci ktorého odmeňujú pacientov, ktorí celý rok neboli u lekára (a tak nevznikli poisťovni náklady na liečbu), môžu od pacientov nakupovať Bitwalking. Tým budú pacientov motivovať, aby sa hýbali, aby zarobili čo najviac Bitwalkingov a mohli ich v poisťovni vymeniť za zľavy.

Alebo obec bude chcieť obmedziť dopravu v meste. Bude motivovať občanov, aby do práce, do školy, do obchodu viac chodili peši a nie motorovými dopravnými prostriedkami. Obecný úrad môže znovu odmeniť tých, čo najviac šetria životné prostredie.

Napadá vás nejaké ďalšie využitie, ktoré by prinútilo ľudí sa viac hýbať?

Ak sa ti tento článok páči, môžeš ho zdielať tu:

Čítaj ďalej...

Čo Ty na to?

Čo na to ostatní?

Miloslav, 3. december 2015 12:35:42

No, kdysi jsem slyšel a snad dobře zapamatoval. V Číně (nevím, jestli ještě i v současnosti) jste platili lékaři, že jste byli zdraví. Jakmile onemocníte, přestanete platit. Prostě lékař neodvádí dobrou práci, tak proč mu za to platit, že. Ale aby platili mně, že se starám o své zdravý a jsem fit, to se mi zamlouvá mnohem, ale mnohem víc :)